Haber

Endonezya’da trenin çarpması sonucu yolcu yaralandı

Endonezya’da bir yolcu treni hemzemin geçitte mahsur kalan bir kamyonu biçti. Kazada, TIR sürücüsü çarpışma öncesi olay yerinden kaçarken, aniden yavaşlayan trenden atlayan bir yolcu yaralandı.

Endonezya’nın başkenti Jakarta’dan Blitar şehrine gitmekte olan Brantas yolcu treni, Batı Semarang kentinden geçerken bir köprünün hemzemin geçidine sıkışan bir kamyona çarptı. Dün akşam meydana gelen olayda, çarpışmanın ardından TIR şiddetli bir şekilde patladı ve olayda ölen olmadı. Çarpışma öncesi TIR sürücüsü olay yerinden kaçarken, çarpışma öncesi aniden yavaşlayan trenden atlamaya çalışan bir yolcu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Olay yerindeki güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, hemzemin geçitten karşıdan karşıya geçmekte olan TIR’ın tren gelmeden yola saplandığı, sürücünün bir süre aracı hareket ettirmeye çalıştığı ancak daha sonra geç kaldığını anlayıp olay yerinden kaçtığı görüldü.

Semarang Büyükşehir Polis Müfettişi Irwan Anwar, kazayla ilgili yaptığı açıklamada, olayda kimsenin hayatını kaybetmemesinin sevindirici olduğunu belirterek, çarpışmanın ardından tır ve trenin köprüde mahsur kaldığını söyledi.

Endonezya Demiryolları Şirketi’nden (KAI) yapılan açıklamada, kazanın meydana geldiği tren yolunun geçici olarak kullanıma kapatıldığı ve kaza anında trende bulunan yolcuların seyahatlerinin alternatif yollarla telafi edileceği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. – JACARTA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu