Haber

Bursaspor-Amedspor maçındaki gerilim siyasetçilerin de tepkisini çekti: Tehlikeli bir oyun oynanıyor.

Bursaspor-Amed, TFF 2. Lig’de oynadı sporKarşılaşma büyük gerginliğe sahne olurken, maç öncesi yükselen tansiyon maç boyunca devam etti.

BAKAN SOYLU’DAN BANKART AÇIKLAMASI

Stadyumda Mahmut Yıldırım’ın “Beyaz Boğa” ve “Yeşil” kod adlı pankartları açılırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bursa’daki futbol maçında futbol sahası dışında herhangi bir görüntü kabul edilemez. spor ile uyumsuz. Bu görüntüleri stadyuma getirmekte zaaf gösteren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatılmış ve ilgili kamu görevlileri görevden uzaklaştırılmıştır.”

SİYASİLERİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Maç esnasında torpido ve meşale tipi yabancı unsurlarla birlikte sahaya yüzlerce su şişesi atılırken, mücadele sırasında yaşanan gelişmeler siyasiler tarafından büyük yankı buldu.

KARAMOLLAOĞLU: ŞİDDET ÖVGÜSÜ MESAJLARI DAYANIŞMA RUHUNA ZARAR VERİYOR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Gördüğümüz birlik ve beraberlik ruhunun ardından Bursaspor-Amedspor maçında görmek istemediğimiz görüntüler ve olaylar bizleri derinden üzmüştür. Şiddeti ve şiddeti öven mesajlar, şu anda ülkemizin ihtiyaç duyduğu dayanışma ruhunu yansıtıyor: “Yaşananların bir daha yaşanmaması için herkesi sağduyuya, yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

DEVA PARTİ EKMEN: TEHLİKELİ BİR OYUN OYNANIYOR

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen de güvenlik güçlerini göreve çağırarak, “Bugün Bursaspor maçında tehlikeli bir oyun oynanıyor. Dün geceden sonra ısınma turlarında fiili bir atak oldu. Ne ülkemiz ne de ülkemiz. Bursa bu görüntüleri hak ediyor, valilik süreci denetliyor bir an önce alsın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu