Teknoloji

Baldur’s Gate 3 oyuncularının kabul ettiği lisans sözleşmesinde 5. bölüm sürprizi

Merakla beklenen Dungeons & Dragons RPG oyunu Baldur’s Gate 3’e heyecanla giren oyuncular büyük olasılıkla ilk lisans sözleşmesini okumamışlardır. Ancak EULA sözleşmesini okumaya karar veren oyuncular için geliştirici Larian’ın küçük bir sürprizi var.

Oyuncular ve aralarında Polygon’un da bulunduğu birçok medya kuruluşu, oyunun ” Lanetli Antlaşmamız” başlıklı uzun EULA anlaşmasında küçük bir paskalya yumurtası tespit etti. Eldritch Yasasındaki Ek Yükümlülükler“Oyunculardan” başlıklı 5. Bölüm yukarıdaki çok sayıda yasal jargon hükmüne katlandıktan sonra” oyunculardan duraklamalarını ister.” Bu Sözleşmeyi kabul ederek bir Fey, Infernal veya Eldritch kökenli başka herhangi bir yaratıkla anlaşma yapmaktan kaçınacağınızı unutmayın.Bu tür şeytani güçlerin siren davetine kulak verenler, Larian’ın kullanıcı ile bağını koparmamalı ve ” Sabah Lordu’ndan uygun bir tedavi arıyorum“Doğru sırrını sakladığını bilmeli.

bilmeyenler için Sabah Lordu, diğer adıyla çıtır, Unutulmuş Diyarlarda, yenilenmenin, baharın, yeni başlangıçların ve genç ve canlı olan her şeyin tarafsız güzel tanrısıdır. Bildirim, oyunun uzun macerasında gerçekleşecek olaylara işaret edebilir. En azından amaçlanan romantizm seçenekleri için kimseyi suçlamıyor çünkü bu, birçok insanı oyun hakkında heyecanlandıran şeylerden biri.

Belgenin tamamı kendisinden her zaman, herhangi bir bağlayıcı yasal antlaşma için çok daha iyi bir terim olan “Anlaşma” olarak söz eder. Ne yazık ki, EULA, memorandumun idaresinden bahsederken Bölüm 5’i hariç tutmaktadır.Bu biraz üzücü çünkü İrlanda mahkemelerinin şeytanla rastgele bir anlaşma yapmamak için bir antlaşmayı çözümlemeye çalıştığını görmek isteriz.

Larian, Baldur’s Gate 3’ün erken erişim sürümünde benzer bir şey yaptı. 2020’de şirket, EULA sözleşmesine şair rolünü vurgulayan bir bildirim ekledi. “Anlaşmayı” kabul edenler Larian’a da teşekkür ediyor” Unutulmuş Diyarlara olan ilginizi öven bir ilahi, şarkı, metin, şiir veya yorumlayıcı dansın kaydı“Göndermeyi kabul etti.

Duyuruda, “görevi” üç kıştan sonra tamamlamayı reddedenler ” Büyük Dahi Loncamızın kurucu üyesi olarak, daha sonra ünlerini, servetlerini ve/veya kötü şöhretlerini kaybedeceklerdir.Oyunun beta sürümüne girmesinden bu yana geçen üç yıl içinde birçok oyuncunun davete kulak verdiği, ancak geliştiricilerin şu anda hiçbirini çevrimiçi olarak paylaşmadıkları söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu