Haber

Bakanlar Deniz Kuvvetlerinin 100’üncü yıl dönümünü izledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Türk Deniz Kuvvetleri’nin 100 gemiden oluşan resmi geçit törenini Boğaz’da birlikte izledi.

Donanmanın Tarabya kıyısında vatandaşlarla geçişini izleyen Bakan Kacır, Cumhuriyet Bayramı’nı hep birlikte kutlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılını milletimizle birlikte çok anlamlı bir şekilde kutluyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait 100 geminin İstanbul Boğazı’ndan geçmesi gurur kaynağımızdır.” “İzliyoruz. Türk Yıldızlarını, Göklerdeki Solotürk’ü izliyoruz. Milli Teknoloji Hamlesi ile Türk Yüzyılına adım atıyoruz.” söz konusu.

Kacır, Cumhuriyetin 100. yılında her zamankinden daha güçlü olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Türkiye tam bağımsızlık iddiasıyla kurulmuş bir Cumhuriyettir ve biz bu iddiayı devlet ve milletle el ele güçlü bir şekilde savunmaya devam ediyoruz. Türk’ün çelik kanatlarını göklerde buluşturmaya devam edeceğiz. Milli Teknoloji Hamlesi. Cumhuriyetimizi yüzyıllarca bu coğrafyada tam bağımsızlık hedefinden hep birlikte uzak tutacağız.” “Hiçbir taviz vermeden muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutluyorum. Vatandaşlarımızla ve Bakanımızla birlikte Tarabya sahilindeyiz. Cumhurbaşkanımızın hedefleri doğrultusunda ulaştırma alanında da gayret göstereceğiz. Türkiye Yüzyılı yaklaşımı. ‘Türkiye hızlanıyor’ sloganıyla ülkemizi daha üst seviyelere taşıyacak hizmetler sunmaya devam edeceğiz.” İmzalayacağız.” ifadesini kullandı.

Kacır ve Uraloğlu vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu