Haber

Ayvalıklı atletler Türkiye Şampiyonası öncesinde buluştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin ulusal ve uluslararası şampiyonalarda elde ettiği başarılarla sesini duyuran Ayvalık Atletizm Spor Kulübü 16 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi yarışlarında kazandıkları şampiyonluk kupasının sevincini Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin ile paylaştı.

Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin; “Atletizm dünyanın en eski sporlarından biri, Ayvalık bu spora çok uygun bir alan. Doğal alanları ve tabiat parkları bu spora elverişli. Atletizm kulübümüze olabildiğince dayanak olup, bu sporu kentimizde daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Atletlerimiz kazandıkları kupaları bize getirdiler çok memnunuz. 17 Aralık’ta Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar, onları destekliyor ve güveniyoruz. Ayvalık’taki tüm gençlerimizi ve ailelerini de spora, kulüplerimize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Başkan yardımcılığını ve antrenörlüğünü Milli Sporcu Özgür Ozan Pamuk’un yaptığı kulüp, 16 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Bölgesel Kros Ligi müsabakalarında U-18 kızlar kategorisinde bölge şampiyonu U-16 kızlar kategorisinde bölge ikincisi ve U-14 erkekler kategorisinde bölge ikincisi oldu.

Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Ayvalık Atletizm Spor Kulübü 17 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda ter dökecek.

Bölge şampiyonluğu kupasını Başkan Mesut Ergin’e takdim eden sportmenler, dayanakları için Ayvalık Belediye Lideri Mesut Ergin’e teşekkür ettiler.

Ayvalık Belediyesi Sarı Zeybek Sosyal Tesisleri’nde spor etkinlilerini ve idmanlarını gerçekleştiren Ayvalık Atletizm Spor Kulübü Ayvalık’ta 12 yaş ve üzeri tüm gençleri bünyesinde spor yapmaya davet ediyor. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu