Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Futbol Takımı Şampiyonluğa Hazır

Başkent’in Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi’ndeki tek temsilcisi ankaraBüyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET Gençlik ve Spor Kulüp Kadın Futbol Takımımız yarın oynanacak final maçı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Sporcuların hedefi Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı’nı yenerek şampiyonluk kupasını kazanmak. ankaragetir

ABB FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Grubu, yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Başkentteki Turkcell Kadınlar Muhteşem Ligi’nde finale damgasını vuran FOMGET, 2 Haziran Cuma günü (yarın) Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı ile karşılaşacak. Saat 20.00’de başlayacak müsabakaya İzmir Alsancak Mustafa Denizli Stadı ev sahipliği yapacak.

Amaçlarının Başkent’e şampiyonluk kupasını getirerek bir ilke imza atmak olduğunu belirten FOMGET’li sporcular, şunları kaydetti:

-Selda Akgöz:“Fenerbahçe ile İzmir Alsancak Stadı’nda tek maç oynayacağız. Daha önce de evimizde yenmiştik. Hedefimiz o kupayı kazanmak. ankaragetir.”

-Tuğba Karataş:“Yarı finali geçtiğimizden beri çok heyecanlıyız. Şimdi finali oynayacağız ve bunu kadın futbolunda eşi benzeri olmayan bir seyirci önünde ve büyük bir statta oynayacağız. Bir sezon bu güne hazırlandık. Çok çalıştık, çok emek verdik.Öğretmenlerimiz bizi çok iyi hazırladılar.Belediyede bize çok güzel destek verdiler.Teşekkürler.”

-Ebru Şahin:“Şu ana kadar çok maç oynadık. Takım olarak çok iyi hazırlanıyoruz, tempolu bir hazırlık var. Çok heyecanlıyız. Kupayı Başkent’e götürmek istiyoruz ve bu bir ilk olacak. Herkesi davet ediyorum.” Ankaralılar İzmir maçına bizi yalnız bırakmasınlar yanımızda olsunlar.”

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu