Yaşam

Aldıkları İlk Yardım Eğitimi Sayesinde Hayat Kurtarıyorlar

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Merkezi birimi, tüm öğretmenlere ilk yardım eğitimi vererek çocuklarımızı ve çevrelerindekileri güvende tutmak ve farkındalık yaratmak amacıyla yürüttüğü “İlk Yardım” eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Velilerimize ve öğrencilerimize verdiğimiz eğitimlerle toplumda yer ediniyoruz.

19 Ekim 2023 Perşembe günü İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi de katıldı.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sağlıklı eğitim ortamlarında yetiştirmek, öğrenci, öğretmen ve okul paydaşlarında ilk yardım uygulamaları konusunda farkındalık ve duyarlılığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Önce Çocuklarımız” hayata geçirildi. denetleyici, önleyici ve acil müdahale gerektiren kaza ve ani hastalık durumlarında tıbbi yardım gelinceye kadar uygulanabilecek bir uygulamadır. “Yardımla Daha Güvenli” projesi kapsamında öğretmen ve okul yöneticileri, servis şoförleri, servis hostesleri ve kantin çalışanlarına yönelik “İlk Yardım Eğitim Kursu” düzenlenmekte olup, okulumuz öğrenci ve velilerine yönelik farkındalık eğitimleri de verilmektedir. okullar.

İlk yardım eğitiminde uygulamalı eğitim verilmekte olup, eğitim sonrasında başarılı olan katılımcılara “ilk yardım” sertifikası verilmektedir.

İzmir’de 10.170 öğretmen ve yöneticiye, 41.225 öğrenciye ve 4.000 veliye eğitim verilirken, diğer 8 salonda da eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

İzmir eğitim ailesi olarak eğitim kurumlarının güvenliğini her zaman ön planda tuttuklarını belirten İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, “İlk yardım eğitimi toplumun tüm bireyleri için önemli bir sorumluluktur. İnsan hayatının her döneminde ilk yardım gerektiren durumlarla karşılaşabilir. Hayati tehlike arz eden bir durumda bir canın kurtarılmasında tek bir saniyenin bile ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Etkili, gerçek ve zamanında müdahalelerle hayat kurtarmak mümkün. Özellikle okullarımızda bu eğitimi alan yönetici ve öğretmenlerin olması hepimize güven veriyor. “Bu eğitimlere yoğun ilgi gösteren eğitim ailemize ve ilk yardım eğitimlerini büyük bir özveriyle yürüten ilk yardım eğitmenlerimize bu vesileyle teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sisli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu