Haber

Afşin’de yıkılan caminin temeli atıldı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde depremde ağır hasar nedeniyle yıkılan Hazreti Osman Camisi’nin yeniden inşası için temel atma töreni düzenlendi.

Afşin Kaymakamı Mehmet Naim Akgül törende yaptığı konuşmada, 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hasar nedeniyle ilçedeki 127 caminin 28’inin ibadete kapatıldığını hatırlattı.

Akgül, depremde 3 caminin yıkıldığını, ağır hasar gören 8 caminin ise daha sonra yıkıldığını belirtti.

İnşaatına başlanan caminin ramazan ayında ibadete açılmasının hedeflendiğini belirten Akgül, şöyle konuştu:

“Afşin İlçe Müftülüğümüzün girişimleriyle yeni bir cami yapacağız. Hollanda Diyanet Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı Afşin Şubesi ve Hollandalı hayırseverlerin katkılarıyla Hazreti Osman Camii’ni yeniden inşa edeceğiz. Camimiz çelik yapıda olacak ve 288 metrekare olacak. Yaklaşık üç ay içinde teslim edilmesi bekleniyor. Ramazan ayı boyunca Allah’ın izniyle “İbadetlere açılacak. Devletimiz ve milletimiz her türlü zorluğu el birliğiyle aşmıştır, imar, imar ve imar faaliyetleriyle de her zorluğun üstesinden hep birlikte geleceğiz.”

Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç da depremde yıkılan caminin yurt dışından gelen hayırseverlerin desteğiyle yeniden inşa edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından dualarla caminin temeli atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu