Haber

ABD’li Cumhuriyetçi ‘oyları bölmekten kaçınmak için’ aday olmayacak

ABD’de 2024’te yapılacak başkanlık seçimleri yaklaşırken, ABD’nin eski lideri Donald Trump’ın adaylığını açıkladığı Cumhuriyetçi Parti’den bir isim, “partisinden” aday olmayacağını açıkladı. Trump’a fayda sağlamamak için”. Reuters’e göre, eski Cumhuriyetçi Maryland valisi Larry Hogan, “bir zincirleme kaza sonucu bir aday kalabalığı yaratarak Trump’ın partisi içindeki adaylık yarışını kazanma şansını kazara artırmamak için” göreve aday olmamaya karar verdi.

‘TRUMP’U TEKRAR BEYAZ EV’E GÖNDERMEYE CESUR OLAMIYORUZ’

Kararını The New York Times için yazdığı bir yazıyla açıklayan Hogan, Cumhuriyetçi Parti’nin “Donald Trump döneminde bir kişilik kültü haline geldiğini” ve “partinin Trump’ı ABD Lideri olarak Beyaz Saray’a geri göndermeyi göze alamayacağını” kaydetti. .”

Cumhuriyetçi Parti’nin ‘ilkeden çok kişiliğe öncelik vermesi halinde başarılı olamayacağını’ belirten Cumhuriyetçi Partili siyasetçi, “Seçilmiş yetkililerimiz, kapalı kapılar ardında özgürce kabul ettiklerini açıkça söylemekten korkuyorlarsa ve biz kendi başımıza öğrenemezsek,” dedi. bazı şeylerin doğru olduğunu kabul etmenin siyasi bedeli nedeniyle hatalar yaparsak başarılı olamayız.” söz konusu.

‘Gelecek seçimler için endişeliyim’

Larry Hogan, “Cumhuriyetçi seçmenlerin, Trump’a sadakat dışında partinin neyi temsil ettiği hakkında gerçek bir tartışma yapması çok uzun süredir yasaklandı. Bir kişilik kültü, bir ilkeler partisinin yerini alamaz. Yaklaşan seçimlerden “endişelendiğini” kaydeden Hogan, partisinin yeniden Trump’ı aday göstermeyi göze alamayacağını söyledi. Adaylık için aday olmama kararına atıfta bulunan Hogan, bunun nedenini “birden fazla adayın bir kez daha Trump’ın adaylığını garanti altına alması için zincirleme bir kaza olasılığının çok yüksek” olduğunu açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu